Hoppa till meny

Kontakt

Har du frågor om programmet, ansökningsvillkor, möjligheter till stöd eller dylikt? Ta kontakt med programmets medarbetare. Projektrådgivarna ger dig stöd i utvecklingen av din projektidé.

Kontaktuppgifter till projektrådgivarna och förvaltande myndighet hittar du längre ner på sidan.

Magnus Schönning

Magnus Schönning

Programchef för Interreg
Öresund-Kattegat-Skagerrak

Telefon: +46 (0)8-681 65 79

E-post: magnus@interreg-oks.eu

Göteborg

Befinner du dig i Kattegat/Skagerrak-området och vill veta mer om programmet och dess projektutvecklingsmöjligheter är du välkommen att kontakta projektrådgiverna i Göteborg. Vi gör vårt bästa för att svara på dina frågor och ge dig feedback och vägledning.

Carina Jagetun

Projektrådgivare

Telefon: +46 (0)8 681 65 42

E-post: carina@interreg-oks.eu

Ida

Ida Elsing

Projektrådgivare

Telefon: +46 (0)8 681 66 00

E-post: ida@interreg-oks.eu

Ole Langeland Pedersen

Projektrådgivare

Telefon: +46 (0)8 681 65 70

E-post: ole@interreg-oks.eu

Erik Johansson

Projektrådgivare

Telefon: +46 (0)8 681 77 35

E-post: erik@interreg-oks.eu

Emma Larsson

Projektrådgivare, ekonomi

Mobil: +46 (0)8 681 65 11

E-post: emma@interreg-oks.eu

Hege Vigdal

Hege Vigdal (föraldraledig)

Projektrådgivare ekonomi

Telefon: +46 (0)8 681 65 49

E-post: hege@interreg-oks.eu

Ann-Sofie Palmlöf

Projektrådgivare ekonomi

Telefon: +46 (0)8 681 77 47

E-post: ann-sofie@interreg-oks.eu

Pernilla Scheibig Ensberg

Pernilla Scheibig Ensberg

Administratör

Telefon: +46 (0)8 681 65 30

E-post: pernilla@interreg-oks.eu

Nina Sundberg

Nina Sundberg

Projektrådgivare ekonomi

Telefon: +46 (0)8 681 91 50

E-post: nina@interreg-oks.eu

København

Er du projektansøger og befinder dig omkring Öresund, er du velkommen til at kontakte projektrådgiverne i København.

Projektrådgiverne deler lokaler med Öresundskomiteenlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster og Öresunddirektlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Sofie Håkansson

Sofie Håkansson

Projektrådgiver

Mobil: +45 30 56 08 05

E-post: sofie@interreg-oks.eu

Peter Lundberg

Projektrådgiver

Mobil: +45 29 34 24 25

E-post: peter@interreg-oks.eu

Lone Hylander

Projektrådgiver

Mobil: +45 29 34 24 27

E-post: lone@interreg-oks.eu

Bild saknas

Andreas Zilcken

Projektrådgiver

Mobil: +45 51 34 68 96

E-post: andreas@interreg-oks.eu

Jeppe Thielke

Projektrådgiver økonomi

Telefon: +45 23 46 47 96

E-post: jeppe@interreg-oks.eu

Olivera

Olivera Gamborg-Nielsen

Projektrådgiver økonomi

Telefon: +45 23 46 87 46

E-post: olivera@interreg-oks.eu

Malmö

Har du spørgsmål om jura, kommunikation, økonomi eller forvaltningen af Interreg Öresund-Kattegat-Skagerrak, er du velkommen til at kontakte kontoret i Malmølänk till annan webbplats.

Niclas André

Handläggare/embedsmand

Ekonomi

Telefon: +46 (0)8-681 95 88

E-post:

niclas.andre@tillvaxtverket.se

Jörgen Örnling

Handläggare/embedsmand

Juridik

Telefon: +46 (0)8-681 95 22

E-post:

jorgen.ornling@tillvaxtverket.se

Lise

Lise Riis Moltved

Handläggare/embedsmand

Kommunikation

Telefon: +46 (0)8 681 66 35

E-post:

lise.moltved@tillvaxtverket.se

Sara

Sara Persson

Handläggare/embedsmand

Uppföljning och resultat

Telefon: +46 (0)8-681 77 07

E-post:

sara.persson@tillvaxtverket.se

Niels Boye

Handläggare/embedsmand

Telefon: +46 (0)8 681 65 57

E-post:

niels.boye@tillvaxtverket.se

Lisa Spathon

Handläggare/embedsmand

Telefon: +46 (0)8-681 96 63

E-post:

lisa.spathon@tillvaxtverket.se

Niclas Sörenson

Handläggare/embedsmand

Kommunikation

Telefon: +46 (0)8-681 91 47

E-post:

niclas@interreg-oks.eu

Sarpsborg

Norsk forvaltende organisasjon ligger i Sarpsborg i Norge. Du kan kontakte norsk forvaltende organisasjon, hvis du har spørgsmål til norsk forvaltning af programmet. Har du spørgsmål om projektmidler kan du kontakte sekretariatet i København og Gøteborg.

Thomas Hansen

Norsk forvaltende organisasjon

Telefon: +47 99 59 96 29
E-post: thohan19@ostfoldfk.no

 

Janne Cathrine Eidissen

Controller Interreg

Telefon: +47 69 11 73 50
E-post: janeid1@ostfoldfk.no

 

Kommentarer
  1. Marit Dolmen
    Jeg ønsker å motta nyhetsbrev fra dere.
    # 1
    torsdag, 29 september kl. 10:16
  2. Lise Moltved
    Hej Marit

    Tak for din besked. Vi har ikke et nyhedsbrev, men hvis du følger os på LinkedIn (Interreg Öresund-Kattegat-Skagerrak) kan du få al den nyeste information om programmet.

    Alt godt
    Lise Moltved
    Interreg Öresund-Kattegat-Skagerrak
    # 16
    torsdag, 29 september kl. 10:35
  3. Stine
    Hej
    Hvor gammel må en markedsperspektivering være i programmet? Findes der en oversigt over reglerne et sted?
    # 31
    tisdag, 5 december kl. 08:58
  4. David Smith
    Characterize the motivation behind loan

    To begin with, of, you have to characterize the motivation behind your loan. Make sense of the amount you have to acquire and for to what extent. On the off chance that your requirement for awful credit loan is a quick one and the opportune store is your need, payday loans could be the decision you look for with terrible credit at http://www.mrtextloans.co.uk/
    # 46
    fredag, 29 december kl. 16:03
Lämna en kommentar
Lämna en kommentar



Adresser

Gøteborg

Tillväxtverket
Att. Interreg Öresund-Kattegat-Skagerrak
Box 112 78
SE-404 26 GÖTEBORG

Besöksadress:
Södra Hamngatan 45


København

Greater Copenhagen & Skåne Committee
Att. Interreg Öresund-Kattegat-Skagerak
Nørregade 7B, 3. sal
DK-1165 København K
Fax: +45 33 22 00 23


Malmö

Tillväxtverket
Att. Interreg Öresund-Kattegat-Skagerrak
Box 32
201 20 Malmö

Besöksadress: Stortorget 9


Sarpsborg

Østfold fylkeskommune / Østfold County Council Postboks 220 N-1702 Sarpsborg